A może Mistrzostwa się nie odbędą? Miesiąc przed rozpoczęciem imprezy protestowała jedna kobitka, po niej jeden facet i kilku polityków. Żartowałem... Kobitki nikt nie słucha, do wyskoków faceta już się przyzwyczailiśmy. Kilku politykom chciałoby się powiedzieć: Panowie, pani Julia ma kłopoty od dawna! Teraz sobie o Niej przypomnieliście?
Jeśli jest niewinna, dopominajcie się o Nią na konferencjach, plenach, szczytach formalnych i nieformalnych, G-ósemkach, G-dwudziestkachpiątkach i wszelkich uniach. Mistrzostwa są dla piłkarzy i kibiców. Tych, których nie interesuje piłka nożna, chcę uspokoić, że Ta Największa Impreza Sportowa w historii naszego kraju, potrwa tylko 23 dni.
Kibiców pozdrawiam i chcę zacytować mojego sąsiada, eleganckiego, starszego pana, którego zapytałem, jak będzie? Panie Marcinie, "trzaśnie się" Greków, "lunie" Ruskich, "pociągnie" Czechów. A potem się zobaczy...
Marcin Daniec