RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kradli policyjne paliwo

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Trzech byłych cywilnych pracowników Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie odpowie przed sądem za oszustwo i fałszowanie dokumentów oraz wyłudzenie służbowego paliwa.

Jako pracownicy wewnętrznej, obsługującej radiowozy stacji benzynowej przywłaszczali sobie nadwyżkę paliwa niewykorzystanego przez służbowe policyjne pojazdy. Pózniej dzielili się nim z „ekonomicznie” jeżdżącymi funkcjonariuszami. Grozi im do 8 lat więzienia.

Według prokuratury w ciągu dwóch lat z policyjnych zbiorników zniknęło w ten sposób około 350 litrów oleju napędowego i benzyny. Sprawa wyszła na jaw przy okazji śledztwa prowadzonego przeciwko nieuczciwym policjantom szczecińskiej drogówki.

Dalsza część artykułu pod materiałem video: