RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gorzkowice bez prądu

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Mieszkańcy gminy Gorzkowice w Łódzkiem będą musieli poczekać na prąd. Teraz bez zasilania jest połowa gminy. Trąba powietrzna uszkodziła prawie 30 słupów, w tym wysokiego napięcia. Naprawianie sieci może potrwać nawet tydzień. Dużo więcej czasu będzie potrzeba na odbudowanie zrujnowanych około 300 budynków. Wczoraj mieszkańcy wsi przez cały dzień usuwali gruz i przykrywali folią, pozbawione dachów, domy.

Wojewoda łódzka zapowiedziała, że poszkodowani dostaną zapomogę w wysokości 6 tysięcy złotych. Będą mogli też skorzystać z bardzo nisko oprocentowanego kredytu.

Tagi: prąd
Dalsza część artykułu pod materiałem video: