735 milionów złotych. Już tyle wynosi dziura w budżecie NFZ-etu z powodu niezapłaconych składek zdrowotnych. A to dane dopiero z 9 miesięcy tego roku.
Finanse służby zdrowia na krawędzi
Pieniędzy na leczenie brakuje - a w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej. Eksperci NFZ-etu pracują właśnie nad planem finansowym na rok 2010 i kreślą czarne scenariusze. Jak ustaliłem, może zabraknąć kilku miliardów złotych. By utrzymać finansowanie służby zdrowia na tegorocznym poziomie, NFZ będzie musiał wykorzystać cały fundusz rezerwowy.
Tagi:
NFZ