Dom nie ma zgody wojewody, bo nie zostały uregulowane kwestie prawne gruntu, na którym stoi dom opieki społecznej.
Około 40 osób już opuściło Niepubliczny Dom Opieki Społecznej w Ustroniu w Łódzkiem. Kolejna 40-tka jest spakowana do wyjazdu.
Pracownicy domu zostają bez pracy, bo tylko około 10-ciu osób na 50 może liczyć na zatrudnienie w placówkach łódzkiego MOPS-u.