Takie dane - dające do myślenia - zawiera najnowszy raport o używaniu substancji psychoaktywnych przez uczniów. Sporządzono go na podstawie informacji z 35 europejskich państw.
5 drinków z rzędu? Dla uczniów to bułka z masłem
Prawie co trzeci polski nastolatek upił się w ostatnim roku. Aż 80 procent nieletnich przyznaje się do picia alkoholu w ogóle, a 16 procent - do palenia marihuany. 18 procent uczniów bierze leki uspokajające. Tu młodzi Polacy są niestety rekordzistami w Europie.