RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

5 drinków z rzędu? Dla uczniów to bułka z masłem

Publikacja: Czwartek, 26 marca (12:50) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Prawie co trzeci polski nastolatek upił się w ostatnim roku. Aż 80 procent nieletnich przyznaje się do picia alkoholu w ogóle, a 16 procent - do palenia marihuany. 18 procent uczniów bierze leki uspokajające. Tu młodzi Polacy są niestety rekordzistami w Europie.

Takie dane - dające do myślenia - zawiera najnowszy raport o używaniu substancji psychoaktywnych przez uczniów. Sporządzono go na podstawie informacji z 35 europejskich państw.

Dalsza część artykułu pod materiałem video: