RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Zniszczony las

Autor: Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

1500 hektarów lasów zniszczonych i 65 milionów złotych strat. Takie są skutki nawałnicy, jaka równo miesiąc temu spustoszyła lasy na ternie siedmiu nadleśnictw w województwie śląskim. Z powodu zagrożenia w wielu miejscach, gdzie leżą powalone drzewa, do lasu nie wolno wchodzić.

Do usuwania drzew mają być tam używane specjalne maszyny. Usuwanie skutków nawałnicy w lasach potrwa co najmniej do wiosny.

Tagi: las

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: