Piłkarz pierwszoligowego Kolejarza Stróże Paweł Leśniak skończył pisać trzecią część trylogii fantasy. Książkę będzie można kupić jesienią, a zawodnik rozpoczął już pracę nad nową powieścią. Jak ujawnił, akcja będzie się toczyć w Polsce.

Zawodnik klubu z Małopolski w trzech częściach powieści przedstawia historię 26-letniego mężczyzny z Miami, który popełnił samobójstwo i trafił do piekła. Musiał przyjąć ofertę pracy od Lucyfera. Tylko w ten sposób mógł wrócić na ziemię, ale pod postacią demona. Chce za wszelką cenę ochronić przed złem swoją narzeczoną.

Myślę, że czytelnicy będą zaskoczeni zakończeniem trylogii. Nie chcę zdradzać treści, ujawnię tylko, że nie zostawiłem żadnej otwartej furtki, aby wrócić do tej historii w przyszłości. Wszystkie wątki są w trzeciej części doprowadzone do końca -
powiedział Leśniak o tomie noszącym tytuł "Chaos".

Jak przypomniał, kilka lat temu, po napisaniu pierwszego tomu, wysłał rękopis do kilku wydawnictw. Namówiła go do tego jego najstarsza siostra - Anita.

Po trzech miesiącach bez żadnej odpowiedzi uznałem, że nic z tego nie będzie. Byłem bardzo zaskoczony, gdy po kolejnych sześciu - w 2010 roku - odebrałem telefon od pracownika firmy z Poznania
- wspomniał.

Pierwsza część pt. "Równowaga" okazała się sukcesem. Sprzedano ponad siedem tysięcy egzemplarzy.

Nie otrzymałem danych dotyczących drugiego tomu, który nosił tytuł "Zachwianie", ale wydawnictwo zapewniło mnie, że sprzedaje się jeszcze lepiej niż pierwszy - poinformował piłkarz ze Stróż.

Leśniak nie tylko pisze, ale także czyta książki z gatunku fantasy. Uwielbiam wracać do +Sagi o Wiedźminie+ Andrzeja Sapkowskiego. Duże wrażenie wywarła na mnie też twórczość Stuarta Neville'a. Mogę szczerze polecić "Duchy Belfastu" - podkreślił.

Ostatnio rozpoczął pracę nad nową powieścią fantasy. Tym razem akcja będzie się toczyć w Polsce, a nie w USA.

Zawodnik pisząc do wydawnictwa nie ujawnił, że jest piłkarzem. Oni dowiedzieli się, że uprawiam sport dopiero, gdy musiałem dołączyć do książki notatkę o sobie. Nie ukrywam jednak, że fakt bycia pierwszoligowym piłkarzem pomógł nam w jej promocji - dodał.

Leśniak jest wychowankiem Sandecji, ale przed obecnym sezonem przeszedł do Kolejarza. Jeśli zespołowi ze Stróż nie uda się utrzymać na zapleczu ekstraklasy, to prawdopodobnie przejdzie do innego klubu.

Na razie myślę o tym, abyśmy utrzymali się w pierwszej lidze. Jednak mogę zadeklarować, że na pewno nie wrócę do Sandecji
- powiedział.

Piłkarz nie jest pierwszą osobą w rodzinie, która pasjonuje się literaturą. Jego dziadek - Jerzy Leśniak - pisał wiersze. Nie zdecydował się jednak na ich publikację.

(jad)