O takich, czy innych korzystnych dla zdrowia składnikach czekolady słyszeliśmy już
wielokrotnie. Tym razem wyniki badan prowadzonych na grupie 30 ochotników potwierdziły,
że codzienne spożywanie 40 gramów gorzkiej czekolady przez dwa tygodnie znacząco zmniejszyło u nich poziom hormonów stresu. Wpłynęło też na przemianę materii w taki sposób, że czuli się mniej zdenerwowani. Zdaniem naukowców, to między innymi wynik działąnia występujących w czekoladzie antyutleniaczy. Cóż, do wyników badań sponsorowanych przez jeden z czołowych koncernw czekoladowych można dodać właściwie tylko tyle, że spożycie tego przyzmaku łagodzi też stres samych producentów czekolady. I o tym też warto pamiętać...