Imigrantka, modelka i bizneswoman. Zna pięć języków obcych. Od 2005 roku żona miliardera, dziś kandydata Republikanów na prezydenta USA. Po kontrowersjach związanych z jej przemową podczas konwencji w Cleveland, w amerykańskich mediach pojawiają się także pytania związane z edukacją potencjalnej pierwszej damy. Co wiemy o Melanie Trump?

Do niedawna 46-latka raczej unikała publicznych wystąpień. Ostatnio jednak wygłosiła płomienną mowę podczas konwencji Partii Republikańskiej w Cleveland. Wspominała m.in. o imigrantach w USA i bardzo chwaliła swojego męża. Skandal jednak wzbudził fakt, że jej przemówienie do złudzenia przypominało to z 2008 roku, należące do... Michelle Obamy.

Melania Trump "ściągnęła" przemówienie od Michelle Obamy? CNN: To plagiat

Duże kontrowersje wzbudziło w Stanach Zjednoczonych przemówienie żony Donalda Trumpa - Melanii, które wygłosiła na konwencji Partii Republikańskiej. Część mediów - w tym telewizja CNN - nazywa je plagiatem. Komentatorzy twierdzą, że Melania "za bardzo zainspirowała się" mową Michelle... czytaj więcej

Melania Trump podkreśla w wywiadach, że ukończyła architekturę i projektowanie na uniwersytecie w Słowenii. Taka nota znajduje się również na jej oficjalnej stronie. Jednak z biografii, jakie pojawiły się na rynku, a także z dziennikarskich śledztw wynika, że żona Donalda Trumpa porzuciła uczelnię po pierwszym roku studiów na rzecz kariery modelki. CBS News podkreśla, że stacja sprawdziła informację w oficjalnej publicznej dokumentacji uniwersytetu, i Melania nie figuruje w rejestrze jako osoba, która ukończyła uczelnię i otrzymała tytuł magistra.

Urodzona w komunistycznej Jugosławii, w latach 90. wyjechała do USA

Jedno jest pewne: Melania Trump mimo tej wpadki może zostać pierwszą damą. Najnowszy sondaż wskazuje bowiem, że kandydat Republikanów na prezydenta - Donald Trump ma coraz większe szanse na pokonanie kandydatki Demokratów - Hillary Clinton. Dzieli ich już tylko 7 procent różnicy.

Przewaga Clinton nad Trumpem topnieje

Maleje przewaga Hillary Clinton nad Donaldem Trumpem. Najnowszy sondaż wskazuje, że kandydat Republikanów na prezydenta ma coraz większe szanse na pokonanie kandydatki Demokratów. Hillary Clinton popiera 43 procent ankietowanych,a Donalda Trumpa - 36 procent. czytaj więcej

Melania Trump (z domu Knavs) z pochodzenia jest Słowenką - urodziła się w 1970 roku w komunistycznej Jugosławii. Za Ocean wyjechała w 1996 roku. To tam jej kariera w modelingu (którym zaczęła się zajmować już jako nastolatka) nabrała rozpędu. Melania występowała w reklamach, zdobiła okładki wielu prestiżowych pism, takich jak "Vogue" czy "Harper's Baazar". 

Dziś spore kontrowersje budzi jej rozbierana sesja dla magazynu "GQ" pochodząca z 2000 roku. Melania pozowała w kajdankach, na pokładzie samolotu jej ówczesnego narzeczonego - Donalda Trumpa.

46-latka to nie tylko była modelka, ale też dobrze radząca sobie bizneswoman. Wypuściła na rynek swoją kolekcję biżuterii i kosmetyków. Mało kto wie, że to poliglotka. Mówi w pięciu językach: słoweńskim, serbskim, angielskim, niemieckim i francuskim.

Trzecia żona Trumpa. Na ich ślubie byli... Clintonowie

Melania Trump to trzecia żona Donalda Trumpa. Poślubiła go w 2005 roku. Ceremonia odbyła się w luksusowym klubie na Florydzie i gościli na niej... Hillary i Bill Clintonowie. Poniżej dowód w postaci zdjęcia:

W marcu 2006 roku na świat przyszedł syn państwa Trumpów: Barron William. To mały Donald. Lubi zakładać garnitury i zarządzać ludźmi - twierdzi Melania.

(mal)