Imigrantka, modelka i bizneswoman. Zna pięć języków obcych. Od 2005 roku żona miliardera, dziś kandydata Republikanów na prezydenta USA. Po kontrowersjach związanych z jej przemową podczas konwencji w Cleveland, w amerykańskich mediach pojawiają się także pytania związane z edukacją potencjalnej pierwszej damy. Co wiemy o Melanie Trump?

Do niedawna 46-latka raczej unikała publicznych wystąpień. Ostatnio jednak wygłosiła płomienną mowę podczas konwencji Partii Republikańskiej w Cleveland. Wspominała m.in. o imigrantach w USA i bardzo chwaliła swojego męża. Skandal jednak wzbudził fakt, że jej przemówienie do złudzenia przypominało to z 2008 roku, należące do... Michelle Obamy.

Melania Trump podkreśla w wywiadach, że ukończyła architekturę i projektowanie na uniwersytecie w Słowenii. Taka nota znajduje się również na jej oficjalnej stronie. Jednak z biografii, jakie pojawiły się na rynku, a także z dziennikarskich śledztw wynika, że żona Donalda Trumpa porzuciła uczelnię po pierwszym roku studiów na rzecz kariery modelki. CBS News podkreśla, że stacja sprawdziła informację w oficjalnej publicznej dokumentacji uniwersytetu, i Melania nie figuruje w rejestrze jako osoba, która ukończyła uczelnię i otrzymała tytuł magistra.

Urodzona w komunistycznej Jugosławii, w latach 90. wyjechała do USA

Jedno jest pewne: Melania Trump mimo tej wpadki może zostać pierwszą damą. Najnowszy sondaż wskazuje bowiem, że kandydat Republikanów na prezydenta - Donald Trump ma coraz większe szanse na pokonanie kandydatki Demokratów - Hillary Clinton. Dzieli ich już tylko 7 procent różnicy.

Melania Trump (z domu Knavs) z pochodzenia jest Słowenką - urodziła się w 1970 roku w komunistycznej Jugosławii. Za Ocean wyjechała w 1996 roku. To tam jej kariera w modelingu (którym zaczęła się zajmować już jako nastolatka) nabrała rozpędu. Melania występowała w reklamach, zdobiła okładki wielu prestiżowych pism, takich jak "Vogue" czy "Harper's Baazar". 

Dziś spore kontrowersje budzi jej rozbierana sesja dla magazynu "GQ" pochodząca z 2000 roku. Melania pozowała w kajdankach, na pokładzie samolotu jej ówczesnego narzeczonego - Donalda Trumpa.

46-latka to nie tylko była modelka, ale też dobrze radząca sobie bizneswoman. Wypuściła na rynek swoją kolekcję biżuterii i kosmetyków. Mało kto wie, że to poliglotka. Mówi w pięciu językach: słoweńskim, serbskim, angielskim, niemieckim i francuskim.

Trzecia żona Trumpa. Na ich ślubie byli... Clintonowie

Melania Trump to trzecia żona Donalda Trumpa. Poślubiła go w 2005 roku. Ceremonia odbyła się w luksusowym klubie na Florydzie i gościli na niej... Hillary i Bill Clintonowie. Poniżej dowód w postaci zdjęcia:

W marcu 2006 roku na świat przyszedł syn państwa Trumpów: Barron William. To mały Donald. Lubi zakładać garnitury i zarządzać ludźmi - twierdzi Melania.

(mal)