Zamiast korzystać z dobrodziejstw urlopu, nie wypuszczają telefonów z rąk. Brytyjczycy w trakcie wakacji ze smartfonów korzystają 43 godziny tygodniowo - informuje Daily Mail. To więcej niż tygodniowy czas pracy w Polsce.

Przeciętny obywatel Wielkiej Brytanii dziennie spędza ponad sześć godzin na przeglądaniu portali społecznościowych, aktualizowaniu konta na Instagramie czy rozmowach ze znajomymi.

W sondażu przepytano 2 tysiące osób. 14 proc. ankietowanych przyznało, że zanim wybiorą miejsce wypoczynku, sprawdzają, czy jest tam dostęp do Wi-Fi. 5 proc. przed wyjazdem za granicę sprawdza koszty korzystania z telefonów komórkowych. Tyle samo respondentów wybiera miejsca, które dobrze będą wyglądały na facebookowych zdjęciach. Na robienie i publikowanie fotografii przeznaczają około 55 minut dziennie.

Wakacje na Facebooku

Brytyjczycy w trakcie urlopu nie potrafią też całkowicie oderwać się od pracy. 1/4 badanych przyznała, że będąc na wakacjach zdarza im się logować na służbowe konta. Częściej robią to mieszkańcy miast. W stałym kontakcie z biurem pozostaje prawie połowa londyńczyków.

Z badań wynika, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii dużo czasu przeznaczają również na komunikowanie się z innymi. Korzystanie z takich aplikacji jak Facebook Messenger czy WhatsApp zajmuje średnio 43 minuty dziennie.

60 proc. ankietowanych żałuje, że nie udaje im się lepiej wykorzystać wakacji. Połowa przyznaje, że planuje zrobić więcej, ale nigdy nie wystarcza im na to czasu.

Jednocześnie 58 proc. respondentów deklaruje, że w trakcie urlopu najważniejsza dla nich jest możliwość spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

(IK, Daily Mail)