Do dramatycznego zdarzenia doszło w niedzielę w centrum Kijowa na Ukrainie. Nieznani sprawcy ostrzelali samochód radnego. Policja informuje, że zabili jego 3-letniego syna.

Ukraińskie MSW nie podało tożsamości ani właściciela pojazdu ani ofiary. Poinformowało, że "w wyniku rany postrzałowej dziecko zmarło w karetce pogotowia w drodze do szpitala".

Anonimowe źródło twierdzi, że za kierownicą ostrzelanego samochodu siedział Wiaczesław Sobolew, biznesmen i kijowski radny rady regionalnej. Pochodzi z Doniecka, miasta na wschodzie Ukrainy zajętego przez prorosyjskich rebeliantów. W latach 2010-2011 był dyrektorem ukraińskiej państwowej spółki energetycznej Naftogaz.

Od czasu rebelii na wschodzie Ukrainy i aneksji Krymu przez Rosję doszło na ulicach Kijowa do kilku spektakularnych zabójstw. W 2016 roku w zamachu bombowy w stolicy Ukrainy zginął niezależny białoruski dziennikarz Paweł Szeremet, znany krytycznego stanowiska wobec władz w Mińsku. Szeremet był przyjacielem jednego z liderów rosyjskiej opozycji Borysa Niemcowa, który został zamordowany w 2015 roku w Moskwie.