Przebiegła 58 kilometrów, przepłynęła 8 kilometrów – 9-letnia Amerykanka Milla Bizzotto jest jedyną niepełnoletnią osobą, której udało się ukończyć 24-godzinny bieg z przeszkodami Battlefrog. Wyścig jest inspirowany przez biegi, w których uczestniczą marines. Dziewczynka ćwiczyła 9 miesięcy. Wcześniej była obiektem kpin kolegów z klasy. "Chcę być inspiracją dla pokolenia iPadów" – stwierdziła Milla.

Przez 9 miesięcy Milla ćwiczyła 5 dni w tygodniu, 3 razy dziennie. Chodziła na siłownię razem ze swoim tatą. A wszystko to dlatego, że szkolni koledzy kpili z jej wyglądu. Twierdzili też, że jest niewysportowana.

Nie chciałabym, żeby ktokolwiek inny przechodził przez to, co ja. Chcę pokazać innym, że można się sprzeciwiać osobom, które nas nękają. Ja byłam prześladowana cały czas – przyznaje Milla.

Tłumaczy, że chce być inspiracją dla innych dzieci z "pokolenia iPadów" – chce je przekonać, iż mogą osiągnąć wszystko, co chcą. Proszę, wychodźcie ze swoimi dziećmi bawić się na zewnątrz - dodaje 9-latka.

"Daily Mail"

(mpw)