Lisa Montgomery w 2004 roku została skazana na karę śmierci za porwanie i zabójstwo. Teraz ma zostać stracona – pisze CNN. Jest pierwszą od 1953 roku kobietą, na której zostanie wykonany wyrok śmierci, zgodnie z prawem federalnym USA.


52-letnia dziś Lisa Montgomery w 2004 roku w Missouri zabiła kobietę w 8. miesiącu ciąży, a następnie wycięła z jej brzucha dziecko i porwała.

Przed popełnieniem zbrodni Montgomery, matka czworga dzieci, wmówiła rodzinie i przyjaciołom, że spodziewa się kolejnego. Pokazała im nawet zdjęcie USG, zaczęła przygotowywać wyprawkę.

Dziecko wycięte z brzucha matki przeżyło. Kiedy zbrodnia wyszła na jaw, a Montgomery została zatrzymana, dziewczynka trafiła do ojca.

Lisa Montgomery będzie pierwszą od 1953 roku kobietą w Stanach Zjednoczonych, która za swoją zbrodnię zostanie stracona, na podstawie prawa federalnego, a nie stanowego. Przed 67 laty były to Bonnie Brown Heady i Ethel Rosenberg.

Heady została skazana na śmierć za porwanie i zabójstwo, Rosenberg za szpiegostwo.

Jak pisze CNN, datę stracenia Lisy Montgomery wyznaczono na 8 grudnia. Wyrok zostanie wykonany przez wstrzyknięcie śmiertelnej substancji. Będzie to ósme wykonanie wyroku śmierci w tym roku w Stanach Zjednoczonych.

Jej adwokat uważa, że będzie to niesprawiedliwe. Utrzymuje, że jej klientka jest chora psychicznie, w dzieciństwie doświadczyła przemocy i biedy.