Po kłopotach w powietrzu latającego giganta wszystkie Airbusy A380 australijskich linii Quantas zostały uziemione. Podczas lotu tego typu maszyny z Singapuru do Sydney nad Indonezją wybuchł silnik. Został odłączony. Samolot awaryjnie, ale bezpiecznie wylądował w Singapurze. Na pokładzie było 459 osób.

Wszystkie airbusy A380 pozostaną na ziemi, dopóki Qantas nie będzie mieć pewności, że są bezpieczne - powiedział na konferencji prasowej w Sydney prezes Qantas Alan Joyce. Linie mają sześć takich maszyn.

Samolot australijskich linii Qantas, który w dramatycznych okolicznościach stracił jeden z silników nad Indonezją, awaryjnie, ale bezpiecznie wylądował w Singapurze.

Na pokładzie Airbusa A380 było 459 osób. Podczas lądowania nikt z 433 pasażerów i 26 członków załogi nie ucierpiał - zapewnił rząd Australii.

Wcześniej nadchodziły dramatyczne wiadomości o locie QF32 z Singapuru do Sydney. Agencje poinformowały, że australijska maszyna eksplodowała nad indonezyjską wyspą Batam. Świadkowie, na których się powoływały, mówili, że słyszeli potężny huk i widzieli jak na ziemię spadają kawałki samolotu.