52-letni Aloisio Francesco Rosario Giordano został aresztowany pod zarzutem więzienia 29-letniej kobiety. Rumunka była przetrzymywana w zamykanej łańcuchem szopie w ogrodzie domu Włocha w miejscowości Gizzeria. Przez 10 lat mężczyzna ją odurzał, torturował i gwałcił. Kobieta urodziła w niewoli dwójkę jego dzieci.

29-letnia kobieta została po 10 latach niewoli uwolniona z rąk oprawcy. Mężczyzna, który ją uwięził, torturował i gwałcił - został już aresztowany.

Jak się okazuje, to nie jest pierwszy raz kiedy Aloisio Francesco Rosario Giordano jest oskarżany o podobną zbrodnię. W 1995 roku został skazany za porwanie, torturowanie i zgwałcenie innej kobiety. Cztery lata później został zwolniony z więzienia za dobre zachowanie i wrócił do domu, żeby opiekować się chorą żoną i dwójką dzieci. To wtedy zatrudnił Rumunkę do pomocy w domu. Dziewczyna miała wówczas 19 lat.

Jej sytuacja radykalnie zmieniła się po śmierci żony Giordano. Mężczyzna zwabił dziewczynę do pełnego szczurów pomieszczenia, w którym spędziła zamknięta kolejne 10 lat swojego życia.

Rumunka była przetrzymywana w makabrycznych warunkach, w pomieszczeniu bez dostępu do prądu i wody. Za ubikację służyło plastikowe wiaderko osadzone w krześle.

Oprawca regularnie ją torturował i gwałcił. W tym czasie dwukrotnie zaszła w ciążę i urodziła dwójkę dzieci: 9-letniego dziś chłopca i liczącą dziś 3 lata dziewczynkę.

Dzieci były świadkami chorych praktyk ojca. Policja twierdzi, że chłopiec, jak już podrósł, był także zmuszany do torturowania matki, w przeciwnym razie był bity. 

Niektóre rany cięte na ciele kobiety były tak głębokie, że konieczne było ich zszycie. Włoch robił to sam - przy użyciu żyłki wędkarskiej.

Rodzina została uwolniona przez przypadek po tym, jak policja zatrzymała Giordano do kontroli drogowej. Policjanci zauważyli śpiącego chłopca na tylnej kanapie. Był wychudzony i brudny. Funkcjonariusze nabrali podejrzeń i zażądali widzenia z matką dziecka. Pojechali pod adres znajdujący się w dokumentach. Tam natrafili na kobietę i drugie dziecko.

(j.)