Marco Di Lauro – jeden z najgroźniejszych bossów mafii, kamorry został aresztowany przez policjantów i karabinierów z Neapolu. 38-letni przestępca, był nieuchwytny dla stróżów prawa z Europy, Azji i Ameryki Południowej przez ponad 15 lat.

Boss kamorry był drugi na liście najgroźniejszych ukrywających się przestępców, zaraz po szefie sycylijskiej cosa nostry Matteo Messinie Denaro poszukiwanym od 26 lat. Na Di Lauro ciąży wyrok dożywocia za zabójstwo w czasach mafijnych porachunków zupełnie niewinnego i przypadkowego mężczyzny.

Jak podała miejscowa policja, Di Lauro ukrywał się w mieszkaniu w kamienicy, obserwowanym od dłuższego czasu. Według przekazanych informacji, nie był uzbrojony i nie stawiał oporu w chwili zatrzymania.

Od czasu gdy 15 lat temu wymknął się policji podczas wielkiej antymafijnej operacji był poszukiwany w Azji, Ameryce Południowej i w całej Europie. Jak zauważają lokalne media, jego kryjówka znajdowała się zaledwie kilka kilometrów od "twierdzy" jego gangu, znajdującej się w dzielnicy Secondigliano.

Gdy prowadzono go do policyjnego radiowozu, około 100 mieszkańców wiwatowało na cześć funkcjonariuszy. Mafioso jest synem Paolo Di Lauro, założyciela jednej z mafijnych rodzin z Neapolu.