Egzekucje, kary cielesne i religijna nienawiść - to tematy "lekcji" w niedzielnych szkółkach dla islamskich fanatyków. O tym, że takie szkoły istnieją przekonali się dziennikarze BBC. Program na ten temat ma zostać pokazany dziś wieczorem.

W Wielkiej Brytanii działa ponad 40 takich placówek, do których "uczęszcza" ponad 5 tys. młodych Muzułmanów. Uczą się tam m.in. zasad Szariatu, czyli prawa które obowiązuje wyznawców islamu. Dziennikarze z programu Panorama dotarli do literatury instruującej młodych ludzi jak za kradzież odcinać ręce.

Zaledwie kilkuletni Muzułmanie dowiadują się, że karą za homoseksualizm jest śmierć oraz, że to Żydzi stoją na czele światowego spisku zmierzającego do zawładnięcia światem.

Niedzielne szkółki dla Muzułmanów nie otrzymują państwowych dotacji i funkcjonują w budynkach prywatnych. Rząd nie ma nad nimi żadnej kontroli. Dzięki ustaleniom dziennikarzy, brytyjski minister oświaty Michalel Gove, zapowiedział, że zrobi wszystko, żeby powstrzymać podobne instytucje od szerzenia antysemityzmu i homofobii.