Statek pasażerski podczas manewru wpłynięcia do kanału w Wenecji uderzył o nabrzeże a następnie w łódź turystyczną. Włoskie media informują o 5 osobach poszkodowanych.

Do wypadku doszło o godzinie 8:30 w kanale Giudecca w Wenecji we Włoszech. Pozbawiony kontroli statek pasażerski z impetem uderzył w nabrzeże i zacumowaną przy nim łódź turystyczną. Na filmie widać, jak statek - którego kapitan najwyraźniej nie może zatrzymać - uderza w nabrzeże, a znajdujący się na nim ludzie zaczynają w panice uciekać. 

Włoskie media mówią o osobach poszkodowanych. Dwie z nich zabrano do szpitala na badania.

Agencje nie podają narodowości poszkodowanych osób. 


Wypadek, który miał miejsce na kanale Giudecca prowadzącym do Placu św. Marka, mógł być spowodowany pęknięciem jednego z kabli łączących statki wycieczkowe z holownikami, które pomagają im wejść do kanałów - podał dziennik "Corriere della Serra". Statek wycieczkowy nie był w stanie zatrzymać się z powodu silnych prądów popychających go w kierunku doku.

MSC Opera pływa pod banderą Panamy i może przewieźć 2679 pasażerów.


W związku z lawinowo rosnącą falą turystów w Wenecji władze miasta podjęty decyzję o tym, że w najbliższych latach rozpocznie się proces zamykania weneckich akwenów dla wycieczkowców. Sami wenecjanie nazywają "koszmarem" widok wielkich statków wycieczkowych, wpływających w rejon historycznego centrum.