Skaning ciała pasażerów na jednej z najbardziej uczęszczanych (Kasumigaseki Station) stacji metra w Tokio ma być kolejnym testem-eksperymentem przed igrzyskami w 2020 roku. Chodzi o zwiększenie bezpieczeństwa w środkach transportu - podkreślają władze Tokio

Japońskie Ministerstwo Transportu na początku marca chce prowadzić skanowanie ciał pasażerów na dwóch bramkach na wybranej stacji metra. Osoby, które nie będą chciały poddać się procedurze, będą mogły dostać się do metra innymi bramkami.

To kolejne testy, które - jak się podkreśla - mają wzmocnić bezpieczeństwo w stolicy Japonii w czasie igrzysk w przyszłym roku.

W 2018 roku, w metrze i na dworcach kolejowych testowano specjalne roboty. Miały one wykrywać "nienaturalne zachowanie człowieka", albo gwałtowny ruch np. upadek. Dzięki zainstalowanym kamerom i sztucznej inteligencji raporty trafiały na smartfony pracowników danej stacji.

Igrzyska w Tokio rozpoczną się 24 lipca 2020 roku, a zakończą 9 sierpnia. Paraolimpiada potrwa od 25 sierpnia do 6 września 2020 przyszłego roku.