W nocy w jeziorze Långsjön znaleziono ciało. To jedna z osób, które w tajemniczych okolicznościach zaginęły w niedzielne popołudnie na przedmieściach Sztokholmu.

Znaleźliśmy ciało jednej z poszukiwanych osób. Było w wodzie – powiedział gazecie „Dagens Nyheter” rzecznik policji Towe Hägg.

Policja nie chce powiedzieć, czy to jest kobieta, czy mężczyzna. Gazeta "Expressen" twierdzi, że znalezione w jeziorze ciało to kobieta. Trwają poszukiwania drugiej osoby.

Szukamy, chcemy wiedzieć, czy ta osoba żyje. Będziemy tu przez cały dzień – powiedział rzecznik.

Policja wszczęła już dochodzenie w sprawie podwójnego morderstwa. Nie wykluczamy, że zostało popełnione przestępstwo. Musimy to zbadać – dodał Towe Hägg.

"Expressen" pisze, że para zaginęła w dziwnych okolicznościach w niedzielne popołudnie. Na brzegu jeziora Langsjön znaleziono porzucony samochód marki Smart. Auto ma należeć do zaginionej pary. Było zamknięte.

W poszukiwania zaangażowała się organizacja Missing People Sweden. Na jej stronie w internecie można przeczytać, że zaginieni to młode małżeństwo: 27-letni Grzegorz i 24-letnia Karolina. Oboje jako zaginieni widnieją także na stronie internetowej Fundacji Itaka.

(mpw)