Standard życia jest lepszy w Polsce niż w Wielkiej Brytanii. Tak przynajmniej donoszą dziś brytyjskie media. Ich zdaniem, decyduje o tym na przykład większa liczba słonecznych dni w roku.

Według brytyjskich mediów Polacy cieszą się mniejszym wskaźnikiem przestępczości i życie jest dla nich o wiele tańsze. Brytyjczycy natomiast maja dłuższy tydzień pracy i przechodzą później na emeryturę. Wprawdzie średni dochód na rodzinę jest na Wyspach trzykrotnie wyższy niż w Polsce, to zaledwie 5 procent Brytyjczyków uważa sie za szczęśliwych, a co dziesiąty myśli o emigracji.

Jeśli wierzyć statystykom, Europejczycy znad Wisły żyją średnio o 4 lata krócej niż synowie Albionu, ale w ogólnym rozrachunku - jak podkreśla to konserwatywny "Daily Mail" - standard życia w Polsce jest wyższy niż w Wielkiej Brytanii. A dowodem na to ma być korzystniejsza dla Polaków cena benzyny i liczba słonecznych dni w roku. Pytanie, dlaczego słynna z publikowania niepochlebnych artykułów o mieszkających na Wyspach Polakach gazeta sięga po takie zestawienie. Może by zachęcić nas do powrotu?