Lekarze w Indiach usunęli operacyjnie z brzucha pacjenta... 40 noży. "Miał ochotę na konsumowanie metalu. Nawet dla nas, ludzi doświadczonych w przeróżnego rodzaju operacjach, było to przerażające przeżycie" - mówili po skomplikowanym zabiegu.

Trwającą ponad 4 godziny operację przeprowadzono w mieście Amritsar.

Byłem bardzo zdenerwowany podczas operacji. Wymagała największego skupienia - najmniejszy błąd mógł kosztować życie naszego pacjenta. Nigdy w swojej praktyce lekarskiej nie spotkałem się z czymś takim - mówi CNN jeden z chirurgów dr Jatinder Malhotra.

W brzuchu mężczyzny, który zgłosił się do szpitala z potwornymi bólami, znaleziono 40 składanych, około 18-centymetrowych noży. Niektóre noże pacjent połknął w całości. Część zaczęła mu rdzewieć w brzuchu - dodaje lekarz. 

Życiu 42-letniego pacjenta, ojca dwojga dzieci, nic już nie zagraża. Czuję się znacznie lepiej, i jestem wdzięczny za uratowanie mi życia. Żałuję, że zawiodłem moją rodzinę - przyznał. Pytany, czemu połykał noże odparł: Nie wiem czemu to robiłem. Lubiłem smak tych noży, uzależniłem się. Tak jak ludzie są uzależnieni od alkoholu, tak ja byłem od tego... - mówił 42-latek w rozmowie z CNN.

Mężczyzna jest pod opieką psychologa. Już nie tknę więcej noży. Teraz jestem zupełnie nowym mężczyzną - zapewnia. Lekarze mają zaś dla mężczyzny radę: Powiedzieliśmy mu, że jak najdzie go ochota na metal, to... niech zje szpinak. 

(mal)