Tragedia w Lake Havasu City w amerykańskim stanie Arizona. Uzbrojony mężczyzna zabił pięć osób, w tym matkę swoich dzieci i jej partnera. Następnie uciekł z dziećmi do Kalifornii. Tam odebrał sobie życie.

Do tragedii doszło w sobotę, kiedy 23-letnia Deborah Langstaff świętowała z rodziną i znajomymi urodziny swojego przyjaciela. Nie podano bliższych okoliczności zbrodni. Wiadomo jedynie, że policja podjęła interwencję po telefonie od kobiety, która poinformowała, że intruz wdarł się do domu i zabił kilka osób.

Po dokonaniu zabójstw 26-letni Brian Diez uciekł z dwójką dzieci do swego domu w Kalifornii, położonego około 400 kilometrów od Lake Havasu City. Powiadomiona przez arizońską policję policja kalifornijska przybyła do domu Dieza i na miejscu stwierdziła, że mężczyzna popełnił samobójstwo. Dzieci - czteroletnie i roczne - znaleziono bezpieczne z innymi członkami rodziny.

Według policji, 13 sierpnia Diez został zatrzymany za złamanie zakazu kontaktowania się ze swoją byłą partnerką i dziećmi.