Tysiące osób chcą pomóc trójce rodzeństwa z Wielkiej Brytanii, które w ciągu pięciu dni straciło dwójkę rodziców. W ubiegłym tygodniu dzieci opublikowały w internecie wzruszające zdjęcie swoich rodziców. Umierające małżeństwo leży obok siebie w łóżkach w hospicjum w Merseyside. Para po raz ostatni trzyma się za ręce.

Ojciec rodzeństwa - Mike Bennet trzy lata temu dowiedział się, że ma guza mózgu. Niestety, żadna terapia nie przyniosła rezultatu. W ubiegłym tygodniu mężczyzna zmarł - w wieku 57 lat.

W maju ubiegłego roku jego lekarze zdiagnozowali u jego żony Julie nowotwór nerek i wątroby. Bardzo szybko nastąpiły przerzuty. Jak podkreśla przyjaciółka rodziny, Julie mimo choroby cały czas opiekowała się chorym mężem. 50-latka zmarła zaledwie pięć dni po śmierci Mike'a.

Po śmierci małżeństwa przyjaciele rodziny postanowili zorganizować pomoc finansową dla osieroconych dzieci. Do tej pory na dalszą edukację 13-letniego Oliviera, 18-letniej Hannah i 21-letniego Luke’a udało się zebrać blisko 200 tys. funtów.

Dzieci nie powinny tak szybko dorosnąć - podkreśla jedna z przyjaciółek rodziny. Dodaje, że w najgorszym wypadku 21-letni Luke będzie musiał zrezygnować ze studiów, by móc utrzymać rodzeństwo.

CBS News

(mpw)