Między innymi Carrie Underwood i Taylor Swift wystąpią na największej sylwestrowej imprezie w Stanach Zjednoczonych. Na Times Square w Nowym Jorku ruszyły przygotowania do zabawy, na której zgromadzi się prawie milion osób. Transmisje z tego wydarzenia obejrzy nawet miliard widzów na całym świecie.

Sprawdzono już mechanizm wielkiej kryształowej kuli, która obwieszcza nadejście nowego roku. Ma prawie cztery metry średnicy i waży ponad 5 ton, znajduje się na dachu wieżowca Times Square One. Ozdobiona jest kryształowymi płytkami i podświetlona tysiącami diod. W Sylwestra unosi się do góry, a punktualnie o północy opada.

Przez wiele miesięcy Times Square był remontowany. Trwają jeszcze ostatnie prace, ale do Sylwestra wszystko ma być gotowe. Na głowy bawiących się spadną 4 tony konfetti. W finałowym momencie zabawy będzie można usłyszeć utwór "New York, New York" Franka Sinatry.

Najważniejsza sprawa to zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy. Po zamachach w Paryżu i groźbach Państwa Islamskiego w Nowym Jorku obowiązuje podwyższony alert antyterrorystyczny. Na Times Square, który jest najbardziej obleganym przez turystów miejscem stoją policjanci z długą bronią gotowi w każdej chwili wkroczyć do akcji. W sylwestra nie dostanie się tutaj nikt bez dokładnego sprawdzenia.

(MN)