W Parku Narodowym Grand Teton w stanie Wyoming znaleziono ciało kobiety, które odpowiada opisowi zaginionej blogerki i podróżniczki, 22-letniej Gabby Petito - poinformował na konferencji prasowej w Denver agent FBI Charles Jones. Dziewczyna z rodziną po raz ostatni rozmawiała pod koniec sierpnia, później kontakt się urwał. Służby poszukują również partnera 22-latki.

Gabby Petito i jej partner, 23-letni Brian Laundrie, wyruszyli furgonetką ze wschodniego wybrzeża USA na zachód, by odwiedzić tamtejsze parki narodowe. 

Dziewczyna regularnie publikowała w mediach społecznościowych zdjęcia z wyprawy, po raz ostatni 25 sierpnia

Pod koniec sierpnia urwał się jej kontakt z rodziną. Ostatni SMS od Gabby Petito do jej matki miał brzmieć: "W Yosemite nie ma zasięgu". 

Chłopak Gabby Petito z wyjazdu wrócił sam

1 września Laundrie sam wrócił furgonetką swej przyjaciółki do domu na Florydzie. Mężczyzna, wynajął adwokata, ale nie chciał rozmawiać z policją. Po kilkunastu dniach przepadł bez śladu. W piątek rodzina zgłosiła jego zaginięcie. Z relacji amerykańskich mediów wynika, że mężczyzna wyszedł z plecakiem z domu i kierował się w stronę pobliskiego rezerwatu. 

Rodzina Gabby Petito powiadomiła policję o jej zaginięciu z kolei 11 września. Władze rozpoczęły wtedy zakrojone na szeroką skalę poszukiwania. Koncentrowały się na Parku Narodowym Grand Teton, skąd młoda kobieta po raz ostatni miała kontaktować się ze swoimi najbliższymi.

Na terenie kempingu znaleziono ciało


Ciało odpowiadające rysopisowi kobiety odnaleziono w ubiegłą niedzielę terenie kempingu po wschodniej stronie Parku Narodowego Grand Teton.

Nie wiadomo jeszcze, co było przyczyną śmierci kobiety.

Pełna identyfikacja kryminalistyczna nie została zakończona, więc nie możemy jeszcze na 100 procent potwierdzić, że jest to ciało Gabby - przekazał agent FBI Charles Jones.

"Prosimy media, aby zachowały trochę przyzwoitości i wrażliwości dla rodziny Gabby i pozwoliły im na żałobę. Skontaktuję się z mediami, kiedy rodzina Gabby będzie gotowa złożyć publiczne oświadczenie" - przekazał prawnik rodziny Gabby Petito w oświadczeniu dla Fox News. 

Po południu FBI poinformowało, że agenci przeszukali dom partnera Gabby Petito i jego rodziny. Nagrania i zdjęcia z akcji opublikowały na Twitterze lokalne media.