Zagrożenie terrorystyczne jeszcze nigdy nie było tak duże - zaalarmował szef francuskiego MSW Bernard Cazenueve po schwytaniu siedmiu islamskich terrorystów, którzy planowali atak na świąteczny jarmark w Strasburgu.

Islamscy terroryści planowali atak na świąteczny jarmark w Strasburgu

Atak terrorystów z Państwa Islamskiego na świąteczny jarmark w Strasburgu został udaremniony przez francuskie służby specjalne. W Strasburgu i Marsylii schwytano w sumie 6 domniemanych ekstremistów. Strasburski jarmark odwiedza każdego roku ponad 2 miliony osób. czytaj więcej

Szef francuskiego MSW ujawnił, że w ciągu niespełna 3 ostatnich tygodni aresztowano we Francji pod zarzutem działalności terrorystycznej aż 403 islamskich ekstremistów.

Cazenueve ostrzegł, że pomimo rozbicia wielu muzułmańskich bojówek, rząd nie jest w stanie zagwarantować rodakom, że uda mu się udaremnić wszystkie planowane przez islamistów zamachy, tym bardziej że służby specjalne mają duże trudności z infiltracją grup ekstremistów.

Aż sześciu z siedmiu terrorystów, którzy chcieli zaatakować świąteczny jarmark w Starsburgu, udało się na początku całkowicie zmylić służby. Ich nazwiska nie widniały na żadnych listach ekstremistów, którzy powinni znaleźć się pod obserwacją.

(łł)