RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Samoloty bezzałogowe dla Polaków w Afganistanie

Publikacja: Środa, 3 listopada (06:19) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Polski kontyngent wreszcie dostanie samoloty bezzałogowe. Firma zbrojeniowa z Izraela dostarczy na własny koszt cztery bezzałogowce dla naszych żołnierzy w Afganistanie. Wymusił to na nich polski rząd, bo Izraelczycy nie wywiązali się z kontraktu wartego 100 mln zł - pisze "Gazeta Wyborcza".

Maszyny będą własnością Izraelczyków, którzy zapewnią też ich obsługę i będą eksploatowali bezzałogowce na własny koszt do czasu, aż dostarczą nam taki zestaw, jakiego sobie życzyliśmy. Dla nas to dobre rozwiązanie, bo najważniejsze, by wojsko mogło korzystać jak najszybciej z bezzałogowych maszyn - mówi dziennikowi wiceminister obrony Marcin Idzik.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: