"Jesteśmy przygotowani na długą wojnę, mamy broń i sprzęt" - powiedział rzecznik Muammara Kaddafiego. Nagranie wyemitowała syryjska telewizja Arrai.

Rzecznik Kaddafiego stwierdził, że oddziały lojalne Muammarowi Kaddafiemu "zabiły i wzięły do niewoli wielu rebeliantów".

Wcześniej agencje informowały, że po kilkugodzinnej walce oddziały NRL wycofały się z Bani Walid. To miasto jest jednym z ostatnich bastionów sił wiernych byłemu libijskiemu dyktatorowi.

Rada Bezpieczeństwa ONZ złagodziła sankcje wobec Libii

Rada Bezpieczeństwa ONZ złagodziła sankcje, nałożone wiosną na Libię. Odblokowane zostaną konta dwóch libijskich koncernów naftowych. Projekt rezolucji w tej sprawie zgłosiła Wielka Brytania.

Rada Bezpieczeństwa zgodziła się także na złagodzenie restrykcji wobec libijskich banków oraz embarga na dostawy broni. Pracę wznowią także libijskie linie lotnicze.

Do Libii wysłana zostanie także misja ONZ. Jej zadaniem będzie wspieranie nowych władz w procesie stabilizacji kraju, czyli przywracanie porządku publicznego i ładu prawnego. Urzędnicy mają także nadzorować przestrzeganie praw człowieka.