„Nasza oferta jest ciągle najlepsza! Chodzi bowiem nie tylko o helikoptery wojskowe, ale szerzej - o rozwój działalności koncernu Airbus w Polsce” - tak trwające negocjacje offsetowe - towarzyszące przetargowi na śmigłowce dla polskiej armii - komentuje w rozmowie z paryskim korespondentem RMF FM Markiem Gładyszem rzecznik firmy Airbus Helicopters. Guillaume Steuer sugeruje, że wybór caracali będzie korzystny dla całej polskiej gospodarki, bo - jak zapewnia - koncern Airbus ma zamiar w przyszłości coraz więcej inwestować w naszym kraju.

Staramy się przekonać przedstawicieli polskiego rządu, że nasza oferta jest korzystna nie tylko dla wojskowych, ale również dla rozwoju całego przemysłu lotniczego w Polsce. Po zmianie rządu w waszym kraju była krótka przerwa, ale teraz trwa już końcowa faza negocjacji i wierzymy, że nasza oferta po raz kolejny uznana zostanie za najlepszą - powiedział Markowi Gładyszowi rzecznik firmy Airbus Helicopters.

Przypomnijmy, że poprzedni rząd - do kolejnych etapów - przetargu na śmigłowce zakwalifikował tylko francuska firmę. Trwają negocjacje offsetowe. Guillaume Steuer powiedział RMF FM, że trudno przewidzieć, kiedy negocjacje z polską stroną mogą się zakończyć. Należałoby zapytać o to raczej polski rząd - zaznaczył w rozmowie z Markiem Gladyszem.

Dwa dni temu w TVP Info Antoni Macierewicz - minister obrony narodowej - mówił, że są problemy z offsetem, do którego wypełnienia zobowiązany był producent śmigłowców caracal. A przecież było wiadomo, że offset jest częścią kontraktu - skomentował. Jak dodał, jeżeli to się potwierdzi, koniecznie będzie rozpisanie przetargu na nowo.

(es)