W poniedziałek prezydent Brazylii Jair Bolsonaro został przyjęty do szpitala w Sao Paulo z silnym bólem brzucha, który może wskazywać na niedrożność jelit, na którą Bolsonaro leczony był w lipcu 2021 roku - poinformował lekarz prezydenta Antonio Luiz Macedo.

Brazylijska telewizja Globo poinformowała o przewiezieniu prezydenta do szpitala Vila Nova Star około godziny 1:30 czasu lokalnego. Macedo podkreślił, że nie da się wykluczyć konieczności przeprowadzenia operacji. Chirurg jest obecnie na Bahamach i czeka na samolot, którym wróci do Brazylii, aby ocenić stan prezydenta.

Bolsonaro był kilkakrotnie hospitalizowany od czasu, gdy został dźgnięty nożem podczas swojej kampanii prezydenckiej w 2018 roku. W skutek odniesionej rany prezydent Brazylii przeszedł dotąd cztery operacje - przypomina portal Infobae. W lipcu 2021 roku został przewieziony do Vila Nova Star z powodu niedrożności jelit. 

Bolsonaro przebywał na wakacjach w stanie Santa Catarina, gdzie spotkał się ze swoimi sympatykami i zwiedził lokalne atrakcje. Opozycja skrytykowała prezydenta, że nie przerwał wakacji, gdy powódź nawiedziła wschodni stan Bahia.