Premier Francji Jean Castex podczas wizyty w szpitalu w Argenteuil w regionie Ile-de-France we wtorek oświadczył, że najbliższe tygodnie będą decydujące w powstrzymywaniu pandemii koronawirusa. Zapewnił o swym wsparciu dla lekarzy i pielęgniarek.

60 pacjentów jest codziennie przyjmowanych na oddział intensywnej terapii w szpitalach w Ile-de-France. Koronawirus nadal się rozprzestrzenia. Minister zdrowia Olivier Veran pojedzie w środę do szpitala w Dunkierce, gdzie liczba zakażeń gwałtownie wzrosła w ostatnich dniach.

Rząd często podkreśla swoje wsparcie dla sektora medycznego, który na wiosnę podczas pierwszej fali koronawirusa ostrzegł, że nie będzie w stanie bez dodatkowego wsparcia opiekować się z równym oddaniem pacjentami zakażonymi koronawirusem podczas kolejnych fal pandemii.

W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano we Francji 20 064 nowych przypadków zakażenia, w szpitalach zmarło 310 chorych z Covid-19, a w domach opieki, według danych rejestrowanych od piątku, 121 osób - podała we wtorek Agencja Zdrowia Publicznego.

W ciągu ostatniej doby do szpitali przyjęto 1780 pacjentów. 25 660 osób jest hospitalizowanych, w tym 3435 przebywa na oddziałach intensywnej terapii, w ciągu doby przyjęto na OIOM-y 345 chorych na Covid-19.

Od początku pandemii we Francji na Covid-19 zmarło 85 070 chorych, wirusem zakaziło się 3 629 891 osób. Odsetek testów z wynikiem dodatnim wzrósł z 6,4 proc. do 6,5 proc.