W tunelu pod kanałem La Manche przywrócono nad ranem ruch po tym, jak dzień wcześniej zapaliła się ciężarówka przewożona na platformie. Sparaliżowało to transport w Eurotunelu na kilka godzin - poinformowała na Twitterze firma zarządzająca tunelem.

Usługi transportowe zostały przywrócone na trasie z Wielkiej Brytanii o godzinie 2.45 czasu lokalnego, a na trasie z Francji o godz. 4.30 - sprecyzowano.

Ze swej strony firma Eurostar poinformowała w wczoraj wieczorem, że dziś odjazd wszystkich jej pociągów będzie opóźniony.

Ruch przywrócono po inspekcji sprawdzającej, czy warunki w tunelu są bezpieczne. 

Ewakuowano pasażerów pociągu

Tunel został zamknięty wczoraj około południa po uruchomieniu się alarmów w związku z wykryciem dymu wydobywającego się z ciężarówki jadącej na platformie z Wielkiej Brytanii do Francji. Gdy uruchomił się alarm, do Francji ewakuowano 42 kierowców. Ewakuowano też pasażerów pociągu Eurostar.

Łączący Francję i Wielką Brytanię tunel liczy około 50 km. Umożliwia kursowanie pociągów towarowych przewożących samochody i ciężarówki, a także pociągów pasażerskich Eurostar, które łączą Londyn z Paryżem i Brukselą.

(mal)