Trzech Polaków rannych we wczorajszym wypadku osobowego busa w Holandii, jest w stanie krytycznym. Kolejne trzy osoby są nieprzytomne, przeszły operacje, ale ich stan jest stabilny; dwie inne są przytomne - poinformował Janusz Wołosz z polskiej ambasady w Hadze. W zderzeniu busa na krakowskich numerach rejestracyjnych zginęły dwie osoby, 9 zostało rannych.

Dwie osoby, które zginęły w wyniku zderzenia busa osobowego na krakowskich numerach rejestracyjnych z holenderskim traktorem w Holandii, to Polacy - mówi II sekretarz ambasady RP w Hadze Janusz Wołosz. Do wypadku doszło o godzinie 6 rano w gminie Dronten w prowincji Flevoland w środkowej... czytaj więcej

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wypadku. Wiadomo, że doszło do niego rano około godziny 6, warunki drogowe były bardzo ciężkie, gdy było ciemno i padał deszcz, a lokalna droga była pełna błota z okolicznych pól.

Policja holenderska jest bardzo wnikliwa i rygorystyczna i do czasu zakończenia śledztwa nie udzieli informacji co do okoliczności wypadku - podkreślił Wołosz.

Dyplomata powiedział, że w holenderskiej prasie pojawiły się informacje, że doszło do zderzenia czołowego busa z traktorem. Dodał, że miał również nieoficjalne informacje, że traktor wyjechał z bocznej drogi.