Posiedzenie komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE odbędzie się w czwartek. Europosłowie maja na nim podjąć kolejną próbę wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących - informują służby prasowe Parlamentu Europejskiego.

Według wcześniejszych, nieoficjalnych informacji komisja miała się spotkać w przyszłym tygodniu, by wybrać przewodniczącego.

W czwartek 18 lipca na godz. 10 zaplanowano posiedzenie komisji zatrudnienia i spraw socjalnych, na którym ma zostać podjęta próba wyboru przewodniczącego i wiceprzewodniczących komisji - poinformowały służby prasowe PE.

W poniedziałek była polska premier i obecna europosłanka Beata Szydło (PiS) w tajnym głosowaniu po raz drugi nie została wybrana w Strasburgu na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE.

Za jej kandydaturą opowiedziało się 19 europosłów, przeciw było 34 parlamentarzystów. Od głosu wstrzymało się dwóch eurodeputowanych.

Po ogłoszeniu wyniku na sali pojawiło się wiele głosów za tym, aby odroczyć posiedzenie komisji i ostateczne, w wyniku głosowania w tej kwestii, tak się stało.

W pierwszym głosowaniu, które odbyło się w ubiegłą środę, za kandydaturą Szydło było 21 posłów, przeciw wystąpiło 27, a dwóch wstrzymało się od głosu. Szydło była jedyną kandydatką. Na wniosek socjalistów głosowanie było tajne. Według nieoficjalnych informacji PAP przeciw kandydaturze Szydło głosowali wtedy przedstawiciele frakcji socjalistów, liberałów, Zieloni oraz lewicowa grupa GUE.