16-latka znalazła 500-gramową sztabkę w piątek na głębokości dwóch metrów w jeziorze Koenigssee. Dziewczyna oddała skarb na policję; dalsze poszukiwania w jeziorze nie przyniosły żadnych rezultatów.
Rzecznik policji zapewnił, że "jeśli nie znajdzie się właściciel, a sztabka nie jest związana z żadnym przestępstwem, dziewczyna będzie mogła zapewne ją zatrzymać".
Według niemieckiej agencji dpa na sztabce nie ma numeru serii; śledczy będą starali się ustalić, czy został on zamazany.
(abs)