RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Pływała w jeziorze, znalazła... sztabkę złota

Środa, 12 sierpnia (20:38)

Niemiecka nastolatka podczas kąpieli w jednym z bawarskich jezior wyłowiła sztabkę złota o wartości 16 tys. euro. O sprawie poinformowała policja, która stara się ustalić, skąd pochodzi znalezisko.

16-latka znalazła 500-gramową sztabkę w piątek na głębokości dwóch metrów w jeziorze Koenigssee. Dziewczyna oddała skarb na policję; dalsze poszukiwania w jeziorze nie przyniosły żadnych rezultatów.

Rzecznik policji zapewnił, że "jeśli nie znajdzie się właściciel, a sztabka nie jest związana z żadnym przestępstwem, dziewczyna będzie mogła zapewne ją zatrzymać".

Według niemieckiej agencji dpa na sztabce nie ma numeru serii; śledczy będą starali się ustalić, czy został on zamazany.

(abs)

Źródło: RMF24/PAP
Tagi: Niemcy

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: