Za blisko 200 tys. dolarów sprzedano w poniedziałek na aukcji w Beverly Hills pelerynę z pierwszego filmu o Supermanie z 1978 roku. Nabywców znalazły też stroje z planu serialu "Star Trek: Stacja kosmiczna" z lat 90. oraz "Pogromców duchów II" z 1989 roku.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom dom aukcyjny Julien's Auctions nie wystawił jednak na sprzedaż fajki Bilbo Bagginsa, jednego z bohaterów filmowej trylogii "Władcy Pierścieni".

W minionych latach podczas aukcji organizowanych przez Julien's Auctions sprzedano m.in. słynną sukienkę w niebiesko-białą kratkę, którą miała na sobie Judy Garland w "Czarnoksiężniku z krainy Oz" czy gitarę Beatlesów, na której grali John Lennon i George Harrison.

Rekordowa kwota

Nigdy w historii aukcji - jak podkreślają media w USA - nie przeznaczono jednak tak znacznej kwoty na pelerynę superbohatera jak w tym roku. Za to kultowe czerwone wierzchnie okrycie nabywca zapłacił dokładnie 193 750 USD.

Pelerynę nosił Christopher Reeve. Grał on łącznie w trzech głośnych filmach o Supermanie, stając się jednym z najznamienitszych bohaterów kina akcji.