Kiedy para z Wisconsin w Stanach Zjednoczonych trafiła do szpitala w związku z narodzinami swojego dziecka, to nie tylko mama przeżyła pełną wrażeń noc, tata wystąpił w roli której wcześniej nawet sobie nie wyobrażał. Okazało się, że to on, a nie matka, pierwszy raz nakarmił dziecko piersią. Podzielił się tym na Fecebooku i Instagramie.

Poród April nie był łatwy. Miała stan przedrzucawkowy i wysokie ciśnienie krwi. Zapadła decyzja o cesarskim cięciu. Kiedy Rosalie się urodziła, doszło do kolejnego ataku i mamę zabrano na dalsze leczenie, zanim miała okazję przytulic swoje dziecko. Maleńka Rosalie została przekazana tacie Maxamillianowi.

Pielęgniarka wyszła z naszą piękną córeczką, poszliśmy do pokoju dziecinnego, usiadłem i zdjąłem koszulę by umożliwić kontakt skóra do skóry powiedział BBC. Pielęgniarka powiedziała, że trzeba trochę palcami pobudzić odruch ssania. Spytała, czy chciałabym spróbować prawdziwego karmienia piersią. Powiedziałem pewnie, dlaczego nie.

Pielęgniarka założyła na klatkę piersiową Maxamilliana plastikową osłonkę na brodawki z rurką połączoną ze strzykawką wypełnioną preparatem.

Gdy zobaczyłem moją córeczkę, poczułem z nią ogromny związek . Trzymałem ją na rękach, mam nadzieję, że pomagałem jej przyzwyczaić się do karmienia piersią - powiedział Maxymilian w wywiadzie dla BBC.

Maxamillian spotkał się w większości pozytywnym odbiorem na próbę karmienia piersią, którą podzielił na Facebooku i Instagramie. Post został udostępniony ponad 30 000 razy i miał setki reakcji. Maxamillian mówi, że zrobił to, co zrobiłby każdy tata. Choć niektórzy komentowali, że to dziwne i lepiej by było, gdyby użył butelki.

(mch)