Państwo Gwiazdowie są w drodze do kraju. Skontaktowali się już telefonicznie z rodziną. W Polsce będą jutro (w niedzielę) - powiedział Kowalski. Konsul nie podał jednak szczegółów, co działo się ze współzałożycielami „Solidarności” przez ostatnie dni.
Gwiazdowie wybrali się w lipcu na urlop w ukraińskie Karpaty. Przez kilkanaście dni nie było z nimi żadnego kontaktu.