Pijany klient zaatakował kasjerkę w jednym ze sklepów spożywczych w Pforzheim, na południowym zachodzie RFN. W opinii napastnika, cena kiełbasy, którą chciał kupić była za wysoko – to stało się pretekstem do ataku – ustaliła policja.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że w godzinach porannych we wtorek pijany mężczyzna wszczął sprzeczkę przy kasie jednego ze sklepów spożywczych na Buechenbronnerstr na obrzeżach Pforzheim, kiedy miał uregulować należność za zakupy.

Używając słów powszechnie uważanych za obelżywe wyraził opinię, że cena kiełbasy, którą zamierzał kupić jest zbyt wysoka. Odpowiedzialnością za ten fakt obarczył obsługującą go kasjerkę. Ta nie reagowała na zachowanie klienta, wtedy mężczyzna zaatakował kobietę.

W rezultacie złapał kasjerkę za ramię i próbował popchnąć - czytamy w komunikacie opublikowanym w środę przez miejscową policję. W tym momencie - na szczęście dla kasjerki - do akcji wkroczyła inna klientka sklepu, głośno zwracając uwagę na niedopuszczalne zachowanie Niemca. Zaskoczony napastnik uciekł.

Policja Pfrozheim szuka świadków zdarzenia i podaje rysopis sprawcy: "Niemiec, około 60 lat, około 180 cm wzrostu, zaniedbany wygląd, wąsy, ciemnoblond długie włosy. Miał na sobie granatową czapkę z daszkiem, brązową skórzaną kurtkę i niebieskie dżinsy" - czytamy w komunikacie.