Dwaj niebezpieczni recydywiści uciekli po południu z centralnego więzienia w Sofii - poinformowało bułgarskie MSW. Obaj uciekinierzy mają wieloletnie wyroki za zabójstwa. Podczas ucieczki posługiwali się bronią.

Według policji ucieczka była dobrze zorganizowana. Przestępcy mieli broń, którą przekazano im z zewnątrz. Napadli na strażników więziennych i uciekli na ulicę, gdzie czekał na nich samochód.

Jeden z uciekinierów odbywał wyrok 32 lat więzienia za rabunek, uprowadzenie ludzi i za zabójstwo dwóch policjantów, drugi był skazany na 26 lat pozbawienia wolności za zabójstwo 15-letniej dziewczyny.

MSW podkreśla, że obaj są wyjątkowo niebezpieczni. Resort radzi ludziom, którzy zobaczą zbiegów, by nie próbowali ich zatrzymać, lecz natychmiast informowali policję.

Sekretarz główny MSW Bułgarii Mładen Marinow w wywiadzie telewizyjnym podkreślił, że sofijskie więzienie znajduje się praktycznie w centrum stolicy na ruchliwej ulicy, co uniemożliwiło policjantom użycie broni w celu udaremnienia ucieczki więźniom.

(m)