Premier Izraela Benjamin Netanjahu zasugerował przywódcy Hezbollahu Hasanowi Nasrallahowi, by się "uspokoił". To reakcja na słowa Nasrallaha, że jego organizacja jest gotowa odpowiedzieć na atak z użyciem izraelskich dronów na przedmieściach Bejrutu.

Słyszałem, co powiedział Nasrallah. Sugeruję Nasrallahowi, by się uspokoił. Wie dobrze, że Izrael wie, jak się bronić i odpłacać swoim wrogom - oświadczył izraelski premier.

W niedzielę Nasrallah oskarżył Izrael o przeprowadzenie dzień wcześniej ataku przy użyciu dwóch dronów. Mówię dziś izraelskiej armii na granicy - stójcie w pełnej gotowości. Czekajcie na nas jeden, dwa, trzy, cztery dni - mówił Nasrallah. W 2006 roku Hezbollah, który jest wspierany przez Iran, toczył miesięczną wojnę przeciwko Izraelowi.

W ataku, o którym mówił Nasrallah, jeden dron spadł, a drugi eksplodował w centrum medialnym Hezbollahu na południu Bejrutu. W wyniku wybuchu nie było ofiar w ludziach, ale spowodował on straty materialne w budynku. Hezbollah informował później, że w rozbitym dronie znajdowało się pięć kilogramów ładunków wybuchowych.