​Przewidziała ataki terrorystyczne na World Trade Center oraz trzęsienie ziemi i tsunami na Oceanie Indyjskim w 2004 roku. Baba Wanga od lat budzi zainteresowanie ludzi na całym świecie. Jak przypomina "Daily Mail", niewidoma wieszczka z Bułgarii na 2018 roku przewidziała dwa istotne wydarzenia.

Zwana "Nostradamusem z Bałkanów" Baba Wanga przewidziała, że w 2018 roku Chiny staną się najpotężniejszym państwem na świecie, wyprzedzając tym samym Stany Zjednoczone. Z takimi prognozami mogłoby się zgodzić wielu ekspertów, wszak Państwo Środka od lat 70. - czyli od czasów reform Denga Xiaopinga - rozwija się bardzo prężnie.

Bułgarska wieszczka twierdziła także, że w 2018 roku ludzkość odkryje na planecie Wenus "nową formę energii". Nie wiadomo jednak, jak miałoby dojść do tego odkrycia - obecnie nie ma planów wysłania misji na Wenus.

Przepowiednie Baby Wangi od wielu lat budzą zainteresowanie na całym świecie. Przypisuje jej się, że przewidziała m.in. datę śmierci Józefa Stalina, katastrofę w Czarnobylu, ataki na World Trade Center (miała mówić o "stalowych ptakach", które zaatakują Amerykę) oraz tsunami w 2004 roku (mówiła o "ogromnej fali", która sprawi, że "wszystko zniknie pod wodą").

Według niektórych przepowiedni Baby Wangi, w 2028 roku na świecie ma skończyć się głód, w 2076 w Europie ma być "bezklasowe społeczeństwo" (co niektórzy interpretują jako powrót komunizmu), a w 2256 kolonie na Marsie mają zdobyć broń nuklearną i domagać się niezależności od Ziemi. Z kolei w 3797 roku na Ziemi nie będzie warunków do życia.

Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wszystkie przepowiednie Baby Wangi się sprawdziły. Bułgarska prorokini twierdziła np. że w 2010 roku wybuchnie III wojna światowa, podczas której muzułmańscy ekstremiści mieli użyć broni chemicznej lub biologicznej. W rezultacie konfliktu Europa miała zostać niemal całkowicie wyludniona do 2016 roku. Twierdziła także, że Barack Obama będzie "ostatnim amerykańskim prezydentem", z czym zapewne nie zgodziłby się dzisiaj Donald Trump.

Baba Wanga zmarła w 1996 roku. Miała 85 lat. Przed śmiercią powiedziała, że jej dar jasnowidztwa zostanie przekazany 10-latce z Francji.

(az)