​Al-Kaida opublikowała wideo, na którym lider terrorystycznej organizacji Ajman al-Zawahiri mówi o zbliżającej się 15. rocznicy zamachu na World Trade Center. Następca Osamy bin Ladena nawołuje w nim do przeprowadzania zamachów w Stanach Zjednoczonych i krajach sojuszniczych. Dodatkowo apeluje do czarnoskórych w Ameryce, by przyjęli islam i wypowiedzieli wojnę USA.

Al-Zawahiri na filmie mówi o "błogosławionych najazdach" na World Trade Center, zaznaczając, że w 2001 roku uderzyli w samo centrum USA i ekonomiczny symbol Ameryki. Dodał, że jeden z samolotów leciał "w stronę największych kryminalistów w Białym Domu i w budynku Kongresu". Stwierdził, że atak był sygnałem dla USA, że "ich zbrodnie na muzułmanach nie zostały niezauważone".

Ataki na WTC były odpowiedzią na wasze zbrodnie w Palestynie, Afganistanie, Iraku, Syrii, Mali, Somalii, Jemenie, Maghrebie (północno-zachodniej Afryce - dop.red.) i Egipcie. Okupowaliście muzułmańskie kraje, kradliście ich surowce i wspieraliście kryminalistów, którzy teraz nimi rządzą - mówi najbardziej poszukiwany terrorysta na świecie. Tak długo, jak wasze zbrodnie będą kontynuowane, tak wydarzenia takie jak 9/11 będą powtarzane tysiące razy - dodaje.  

Szef Al-Kaidy dodał, że w USA z każdym dniem rośnie siła "mudżahedinów" (świętych wojowników). Dżihad się przebudza, jest nas znacznie więcej niż przed "błogosławionymi najazdami" - mówi.

Terrorysta nawołuje także, by jego zwolennicy przeprowadzali ataki w Stanach Zjednoczonych, ale także w krajach sojuszników USA. Zaapelował także do wszystkich bojowników, by się zjednoczyli i "przysięgli wierność Islamskiemu Emiratowi w Afganistanie" (czyli talibom - dop.red.). Al-Zawahiri chce także, by cała społeczność muzułmańska wybrała jednego lidera.

W końcu lider terrorystycznej organizacji zaapelował do społeczności Afro-Amerykanów w USA. Poprosił ich, by wszyscy przeszli na islam, gdyż to jest jedyna droga dla nich, by byli wolni i równi. Ameryka jest tym złym, który poniża Afrykanów. Po dziś dzień, nieważne jak oni się zmienią i jak bardzo będą równi wobec prawa, tak nigdy nie będą naprawdę równi, gdyż prawo jest w rękach białej większości. Afrykanie mogą zostać ocaleni jedynie przez islam - zakończył Ajman al-Zawahiri. 

(az)