​Królowa Elżbieta II złożyła kondolencje bliskim ofiar poniedziałkowego zamachu terrorystycznego w Manchesterze i podkreśliła, że Brytyjczycy są wstrząśnięci tym aktem terroru. W ataku zginęły co najmniej 22 osoby, a blisko 60 odniosło obrażenia.

"Cały naród jest wstrząśnięty w obliczu śmierci i ran odniesionych w poniedziałek w Manchesterze przez tak wielu ludzi, zarówno dorosłych, jak i dzieci, którzy po prostu dobrze bawili się na koncercie" - napisała monarchini w wydanym oświadczeniu. 

"Wiem, że mówię w imieniu wszystkich, składając wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim dotkniętym przez to straszliwe wydarzenie, a szczególnie rodzinom i przyjaciołom osób, które zginęły lub odniosły obrażenia (w poniedziałkowym ataku)" - dodała. 

Co najmniej 22 osoby, w tym dzieci, zginęły, a 59 zostało rannych, gdy w poniedziałek wieczorem, po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena, doszło do zamachu bombowego. Wybuch jest traktowany przez brytyjską policję jako atak terrorystyczny. Sprawca zginął po zdetonowaniu ładunku. 

Zamach po koncercie Ariany Grande w Manchester Arena. Relacja na żywo

(ph)