RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Japońska rakieta z misją na ISS

Publikacja: Sobota, 22 stycznia (08:44) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Japońska rakieta z zaopatrzeniem dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej wystartowała z japońskiej bazy. Bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia nadała Japońska Agencja Badań Kosmicznych.

Rakieta H-2B z bezzałogowym modułem transportowym Kounotori2 zawierającym 6 ton takich artykułów jak żywność, woda, odzież i sprzęt została wystrzelona z bazy Tanegashima na południu Japonii o godz. 14.38 (6.48 czasu polskiego). Moduł odłączył się od rakiet kilka minut po starcie.

Po zacumowaniu do ISS, pozostawieniu zaopatrzenia i załadowaniu odpadami moduł Kounotori2 zostanie odłączony i ulegnie spaleniu po wejściu w atmosferę Ziemi.

Kounotori2 ma dotrzeć na stację kosmiczną 27 stycznia.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: