RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

"Izrael ostrzelał szkołę ONZ. Zginęło 20 Palestyńczyków"

Publikacja: Środa, 30 lipca (06:33)

20 Palestyńczyków zginęło, a ponad 50 zostało rannych w porannym izraelskim ostrzale szkoły ONZ w północnej części Strefy Gazy - poinformowały palestyńskie służby ratownicze.

Rzecznik tych służb powiedział, że izraelska armia ostrzelała w mieście Dżabalija jedną ze szkół oeznetowskiej agencji pomocy uchodźcom UNRWA, gdzie schronili się Palestyńczycy.

Z kolei późnym wieczorem w wyniku izraelskiego ostrzału artyleryjskiego w północnej części Strefy Gazy zginęło co najmniej 13 Palestyńczyków.

Według źródeł palestyńskich, od 8 lipca, kiedy rozpoczęła się izraelska ofensywa w Strefie Gazy, życie straciło ponad 1260 osób, a ponad 7 tysięcy zostało rannych.

Izrael stracił 53 żołnierzy. W wyniku ostrzału rakietowego, prowadzonego przez Hamas, zginęło także trzech cywilów.

(edbie)

Źródło: RMF FM/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: