RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Hiszpania: Skonfiskowano 20 ton haszyszu

Publikacja: Piątek, 12 listopada (17:01) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Hiszpańska służba celna przechwyciła dzisiaj holenderski kuter z 20 tonami haszyszu na pokładzie. Łódź "Nancy II" zatrzymano na Atlantyku, w odległości ok. 220 km od Kadyksu w południowo-zachodniej Hiszpanii. To największy ładunek przechwycony w Hiszpanii w ciągu ostatnich 10 lat.

Kuter "Nancy II" płynął z Maroka, skąd pochodzi znaczna część światowych dostaw haszyszu. Trzyosobową załogę zatrzymano.

Policja hiszpańska poinformowała także o zlikwidowaniu szajki, zajmującej się przemytem kokainy z Ameryki Południowej. W Hiszpanii i Argentynie zatrzymano łącznie 50 osób. Podczas akcji policja skonfiskowała 3,6 tony kokainy, 5,5 miliona euro w gotówce i 65 luksusowych samochodów.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: