Kuter "Nancy II" płynął z Maroka, skąd pochodzi znaczna część światowych dostaw haszyszu. Trzyosobową załogę zatrzymano.
Policja hiszpańska poinformowała także o zlikwidowaniu szajki, zajmującej się przemytem kokainy z Ameryki Południowej. W Hiszpanii i Argentynie zatrzymano łącznie 50 osób. Podczas akcji policja skonfiskowała 3,6 tony kokainy, 5,5 miliona euro w gotówce i 65 luksusowych samochodów.