RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Gates potwierdza: W 2011 odejdę z rządu

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Amerykański sekretarz obrony Robert Gates potwierdził, że w przyszłym roku odejdzie z rządu. Najpierw chce się jednak upewnić, że wycofywanie wojsk USA z Afganistanu jest na dobrej drodze. <I>Myślę, że w przyszłym roku będę w stanie stwierdzić, czy nasza strategia w Afganistanie działa</i> - stwierdził w wywiadzie dla amerykańskiego pisma "Foreign Policy".

Strategia wysyłania posiłków będzie już zakończona. Dokonamy jej ewaluacji w grudniu. Wydaje mi się, że w ciągu 2011 roku w sposób logiczny nastąpi moment na przekazanie pałeczki - dodał Gates.

Gates został mianowany szefem Pentagonu za prezydentury George'a W. Busha. Pozostał na stanowisku, kiedy do Białego Domu wprowadził się Barack Obama.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: