Gates potwierdza: W 2011 odejdę z rządu
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)
Amerykański sekretarz obrony Robert Gates potwierdził, że w przyszłym roku odejdzie z rządu. Najpierw chce się jednak upewnić, że wycofywanie wojsk USA z Afganistanu jest na dobrej drodze. <I>Myślę, że w przyszłym roku będę w stanie stwierdzić, czy nasza strategia w Afganistanie działa</i> - stwierdził w wywiadzie dla amerykańskiego pisma "Foreign Policy".
Strategia wysyłania posiłków będzie już zakończona. Dokonamy jej ewaluacji w grudniu. Wydaje mi się, że w ciągu 2011 roku w sposób logiczny nastąpi moment na przekazanie pałeczki - dodał Gates.
Gates został mianowany szefem Pentagonu za prezydentury George'a W. Busha. Pozostał na stanowisku, kiedy do Białego Domu wprowadził się Barack Obama.